Öğrencilerimizden

Bir kadın tehlike ile karşılaştığında kendini savunmak için yapacağı ilk hamle nedir?
Vereceğiniz cevapları duyar gibiyim, sanırım ilk olarak hepinizin yanında bulundurulduğu savunma aletlerini spreylerini ufak çapta silah niteliği taşıyan aletlerle kendinizi savunacağınızı söyleyeceksiniz.
Peki bu silah niteliği taşıyan aletleri kullanmaya vaktiniz olacak mı? Ya da korkuyu yaşayıp bu silahları kullanma cesaretiniz olacak mı?
Kendimize dürüst olalım bu durumda her bayanın yapacağı ilk hamle muhakkak oradan uzaklaşmak kaçmak olacaktır eğer biraz da şansınız var ise, şansınız yok ise potansiyel bir kurban olacaksınız.
Biraz karamsar yaklaşmış olabilirim ama bunlar günümüz gerçekleridir.
Halbuki her kadın potansiyel kurban olacağı gibi aslında kendini savunabilen, zayıfken güçlü duruma geçebilen bir modeldir. Sadece bunun farkına varmanız gerekir, işte karate burada devreye girecek içinizde olmadığını düşündüğünüz var olan ama dışarı çıkamamış gücünüzün farkına varmanızı sağlayacaktır.
Karate ilk etapta adı itibari ile itici gelse de yapması zor gibi görünse de yaparken canınızın yanacağını düşündürse de başladığınızdaki haliniz ile sonuç sizi şaşırtacak ve her kadının bir erkek kadar güçlü olabileceğini gösterecektir. Unutmayın her kadının içinde manevi bir güç olduğu kadar fiziksel olarak da bir güç vardır. Bunu dışarı çıkartacak olan ise karate sporunu öğrenmek ve uygulamaktır. Tehlikeler sadece sokakta kol gezmiyor; bildiğiniz gibi evlerimizde de şiddete ve darp'a maruz kalabiliyoruz peki bu durumda da kendinizi savunmak istemez misiniz? Yaşadığınız travmaların izi belki kolay silinemez ama bedenen güçlü ve sağlıklı olduğunuz sürece de ayakta ve hayatta kalabilir mücadeleye devam edebilirsiniz. Bunu şu an yapamayacağınızı düşünebilir, ben güçlü değilim diyebilirsiniz ya da karşımdaki iri benden uzun diyebilirsiniz ama şunu unutmayın TEKNİK GÜCÜ BOZAR...
Sistemli ve teknik hareketlerle karşınızda ki kim olursa olsun içinizde ki gizli kalmış güçle en güçlü gördüğünüz kişileri zayıf duruma düşüre bilirsiniz. Gelin bu sporla gizli kalmış gücümüzü keşfedelim kendimizi yaşadığımız zorlu dünyada ayakta tutalım.
SENSEİ
İLKAY İLDAŞ
MİLLİ SPORCU & AKADEMİSYEN ANTRENÖR
© 2019, Kamikaze Spor Kulübü | Antalya Karate Kursları. Tüm Hakları Saklıdır.