Kareteye Kadın Eli Değdi!

Antalyanın sevilen siması, ünlü televizyon programcısı Fulya İldaş kendini çocuklara adadı.En vurdulu kırdılı spor olarak bilinen karate sporuna kadın eli değdi...

Başarılarıyla adından sıkca söz ettiren sunucu Fulya İldaş KAMİKAZE karate spor kulübünün yöneticisi, klübün spor antrenörü ise ödüllü Milli sporcu İlkay İldaş. Şimdi tam barış süreci falan derken bu vurdulu kırdılı spor lansmanı nereden çıktı diyeceksiniz? Anlatayım - Her kadın gibi benimde erkek sporu olarak bilinen spor dallarına karşı tuhaf bir önyargım olduğunu itiraf edeyim. Ancak bu konuda belki bir çoğunuzdan çok daha fazla derecede hatta tv'de bu tür müsabakaları bırakın seyretmeyi denk gelir gelmez arkasına bakmadan kaçanlardandım. Fikrimi Fulya değiştirdi.

Kulübün hali hazırda yeri Antalya'nın en eski caddelerinden biri olan Şarampol Caddesi'nde. Klübe röportaja giderken ' ne olabilir ki?' yaklaşımımdan dolayı en iyi beklentim - daha az ter kokan bir yer.- Her spor salonu için bu beklenti yok mudur? Benimki de bu.

Daha klübün kapısından adım atar atmaz - Buraya kadın eli değmiş- dedirten mis gibi feminen parfüm kokusu, pırıl pırıl aydınlık bir salon.Açıkçası hiç beklemdiğimiz bir kadar, hatta yolda aklımdan geçen düşüncelerimden dolayı beni utandıracak kadar iyi. Antalya'da onlarca spor salonu var neden Kamikaze Spor Klübü'nü anlatıyorum ? Temiz olduğu için mi, yoksa ?

Kamikaze Spor Klübü sporun sadece müsabaka kısmıyla değil, maddi imkanları yeterli olmayan karete sporuna yetenekli sporcu adaylarını eğitim, kültür ve sosyal alanda da destekleyici faliyetlerde bulunuyor. Nihayi amaç eğitimleri için burs sağlamak, tabiri caizse hayırlı vatan evlatlarını spor akedemilerine hazırlayıp, ülkemizi uluslararası alanda başarı ile temsil edecek genç sporcu nesiller yetiştirmek. Açıkası bunları yazmak benim bir kaç dakikamı aldı ama, bahsedilen iş ütopik sayılacak kadar zor. Özellikle spor alanında ülkemizde yetersiz desteğe rağmen bu konuda ısrarcı olmak biraz Don Kişot'luk gibi birşey. Allah'tan Antalyalı spor gönüllüsü işadamları var. Bu çocukların şansı bu. Bakarsınız bir gün (Hiç zor ve hayal değil) Antalyalı gençler olimpiyatlarda madalyalar almış, rekorlar kırmış. Bence imkanı olan her Antalyalı'nın imkanları ölçüsünde destek verip içinde bulunması gereken bir proje. Açıkçası kapısının önünden belki binlerce defa geçip gittiğiniz bu klübün önünden geçerken bir kez daha düşünün..

© 2019, Kamikaze Spor Kulübü | Antalya Karate Kursları. Tüm Hakları Saklıdır.